BB GLOW - KALICI FONDÖTEN ETKİSİ
Çalışma Saatleri: 09.00 -19.00 Pazar Tatil

BB GLOW - KALICI FONDÖTEN ETKİSİ

BB GLOW

Güzelleşmek uğruna uygulanan yöntemlerin kökeninin insanlık tarihi kadar eskiye dayandığını söylesek yanılıyor olmayız. Elbette tarih boyunca güzellik algısı ile birlikte uygulamalar da birçok kez değişti, gelişti ve nihayet bugünkü halini aldı. Ne var ki, insanlığın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli kendini yenilemeyi sürdüren güzellik uygulamaları içinde pürüzsüz bir cilde sahip olma tutkusundan asla vazgeçilmedi. Bu ihtiyaca yönelik geliştirilen BB Glow da modern zamanların güzellik iksiri olarak karşımıza çıkıyor. Peki BB Glow nedir ve neden giderek daha popüler hale geliyor?

Güzellik trendleri her geçen gün farklılaşsa da pürüzsüz bir cilt beklentisi, sanıyoruz ki ilelebet sürecek. Bu anlamda işlevsel bir çözüm olan BB Glow da zaman geçtikçe çok daha fazla kişinin başvurduğu bir uygulama olacak. Fakat her şeyden önce BB Glow hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bu işlemin ciltteki etkilerini irdelemekte büyük yarar var. İşte BB Glow ile ilgili bilmenizde fayda olan ayrıntılar…

BB Glow Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kalıcı fondöten olarak da anılan BB Glow, temel olarak cilt kusurlarını kapatmak için uygulanan bir işlem. Hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Ancak herhangi bir kimyasal içeriğe sahip olmayan BB Glow uygulaması, bu yönüyle cilde zararlı değildir. Hatta cildin sıkılaşmasını, akne ve damar izlerinin azalmasını sağladığı için bu işlemin gayet faydalı olduğunu düşünebiliriz.

Özel bitkisel serumların kullanıldığı BB Glow uygulaması, teninizin sahip olduğu rengin eşitlenmesini sağlayarak size doğal bir ışıltı ve pürüzsüzlük kazandırır. BB Glow nedir sorusunu yanıtladıktan sonra bu işlemin oldukça güvenilir olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Fakat tüm güzellik uygulamalarında olduğu gibi BB Glow işlemleri için de cildinizi profesyonelliğine güvendiğiniz, bu alanda uzmanlığı olan kişilere emanet etmenizi tavsiye ederiz.

BB Glow işlemini gerçekleştirmek için öncelikle özel olarak hazırlanan bitkisel serumlar, bu işleme özel bir cihaz aracılığıyla cilt üzerine uygulanıyor. Söz konusu serumların içeriği; ciltte sıkılaşma, renk eşitsizliklerini ortadan kaldırma, nem kazandırma, ışıltı sağlama ve fondöten etkisi yaratan pürüzsüz bir görüntü oluşturmayı kolaylaştırıyor. Mikro iğne sistemi ile ciltteki ince çizgiler açılıyor ve cilt altında kolajen üretiminin artırılmasına katkıda bulunuluyor. Bu sayede hücrelerin daha çabuk yenilenmesi sağlanıyor.

Bu işlemden sonra ciltteki serbest radikalleri nötr hale getirirken cildin melanin içeriğini de UV ışınlarına maruz kalmadan azaltmayı sağlayan serumlar, cilt tonunun aydınlanmasını sağlıyorlar. Ortalama 3 seans süren BB Glow uygulaması, 6 ila 1 yıl kadar kalıcı olabiliyor. O halde gelin, cilt kusurlarını ortadan kaldırmayı sağlayan BB Glow’u biraz daha mercek altına alıp diğer avantajlarına da göz atalım.

BB Glow Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

BB Glow nedir, artık biliyorsunuz. Yine de cildinizde pürüzsüz bir dokunuşu garantileyen BB Glow’un sunacağı tüm avantajları bilmenizin bu uygulamaya karar vermenizi çok daha kolaylaştıracağından eminiz. BB Glow sayesinde güneş ışığının neden olduğu çillenme ve lekeli görünümün etkilerini hafifletebilmek mümkün. Foto yaşlanma olarak da bilinen bu etkiden rahatsızsanız BB Glow işlemi ile çillerin ve güneş lekelerinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca cilt üzerinde oluşmuş ve geçmek bilmeyen akne ve yara izlerini de BB Glow ile azaltabilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Üstelik birçok kişinin rahatsızlık duyduğu kılcal damar görünümünün de çözümü yine BB Glow’da. Bu uygulama aracılığıyla cilt yüzeyinin kusursuz bir görünüme sahip olması için en önemli adımı atabilirsiniz.

Ek olarak, bir diğer yaygın şekilde rastlanan cilt sorunlarından göz çevresi ve göz altlarındaki renk eşitsizliğini de yine BB Glow ile göz ardı edebilmek mümkün. Cilt tonunu eşitleme özelliği bulunan BB Glow işlemi sonrasında nem dengesine kavuşmuş bir cilde de sahip olabilirsiniz. Böylece teninize esnekliğini geri kazandırarak kırışıklıkları hafifletebilir, hücre yenilenmesini hızlandırarak yeni kırışıklık oluşumunu da geciktirebilirsiniz.

BB Glow Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

BB Glow uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce birtakım sağlık kriterlerine önem vermek gerekiyor. Olumsuz sonuçların yaşanmaması adına sağlığı ile ilgili sorun yaşayanların bu tür cilt uygulamaları yaptırmadan önce gerekli önlemleri almaları veya yaptırmamaları öneriliyor.

Bu doğrultuda örneğin kanser hastaları, kan hastalığı yaşayanlar, hamileler, emzirme dönemindeki anneler, pıhtılaşma bozukluğu olanlar ve akut bulaşıcı hastalığı olan kişiler için BB Glow işleminin sakıncalı olduğunu belirtmekte yarar var. Ayrıca BB Glow’un uygulanacağı yüzeyde ben yoğunluğu, siğilleri ve uçuğu olanların ve egzama, dermatit, sedef hastalığı, epilepsi ve diyabet hastalığı olanların da temkinli olmalarını kesinlikle tavsiye ederiz.

erhangi bir hastalık veya sağlık sorunu yaşamayanların ise BB Glow uygulamasından 3 hafta öncesine kadar kimyasal peeling, lazer epilasyon, iğneli epilasyon, ağda işlemleri, yağ enjeksiyonu, mezoterapi, botoks dolgu benzeri işlemler yaptırmamış olmaları oldukça kritik bir önem taşıyor. Buna benzer şekilde BB Glow işlemi yapıldıktan sonraki 24 saat içerisinde yüz bölgesinin su ile hiçbir şekilde temas etmemesi gerekiyor. Ayrıca bu süre zarfında herhangi bir kozmetik ürünü de kullanılmamalı ve terlemeye neden olabilecek aktivitelerde bulunulmamalıdır.

Bunların yanı sıra BB Glow işlemini takip eden 3 gün boyunca cilde makyaj uygulanmamalı ve 7 gün içinde de hamama, saunaya, denize ve diğer ıslak alanlara gidilmemesi de önemli. Tüm uyarılara dikkat edildiğinde ise BB Glow ile aydınlık, kusursuz ve pürüzsüz bir cildin keyfini sürmek için önünüzde herhangi bir engel kalmadığından emin olabilirsiniz.


Whatsapp Destek

Ebru BAYTÜRK DİNÇ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?