BREZİLYA FÖNÜ
Çalışma Saatleri: 09.00 -19.00 Pazar Tatil

BREZİLYA FÖNÜ

BREZİLYA FÖNÜ NEDİR?

Brezilya fönü epey zamandır oldukça popüler bir saç bakımı ve saç şekillendirme uygulaması haline geldi. Kimisi brezilya fönü yaptırmak için heyecanlanırken kimilerin ise endişeleri var. Endişe etmekte haklılar, kimyasal bir işlem olduğu için. Fakat brezilya fönünün saça vermiş olduğu zararı, etkisi veya faydası ürünün kalitesinden markasına göre değişir. Merkezimizde 1.kalite medikal ürünler kullanılarak hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Brezilya fönü, artık o kadar çok yaygınlaştı ki adını çok sık duymaya başladığınızdan eminim. Bir o kadar da yoğun bir istek var brezilya fönü için. Haklı olarak, saçımıza hem 6 ay boyunca bakım yapan ve düzlük sağlayan bu işlem sayesinde bir süre saçınızla uğraşmayı kesiyorsunuz. İhtiyaç kalmıyor çünkü. İlk defa duyanlar için brezilya fönü, adından da anladığımız gibi saçlara uygulanan bir işlemdir. Kıvırcık veya dalgalı olan saçlarımıza yeni bir akım getirir. Güle güle kıvırcık veya dalgalı saçlar, hoşgeldin düm düz saçlar akımı. Bilenler bilir, kıvırcık ve karışık dalgalı olan saçların kullanımı biraz zordur. Sabah kalktığınız gibi saçımı tarayayım hemen dışarıya atayım kendimi diye bir olay yok maalesef. Gözümüzü illa rahatsız eder ve o en az 100 derecedeki sıcak düzleştiriciye saçlarımızı maruz bırakarak saçlarımızı yakar, yıpratır ve kırarız. Neyse ki brezilya fönü burada da imdadımıza yetişiyor. Benim saçım zaten düz, ihtiyaç yok! diyenler için, saçlarınız çok yıprandıysa eğer çok işlem görmüşse ve hatta yanan saçı bile toparlama, yumuşatma gibi bir etkisi olduğunu da şimdi öğrenin. Bu uygulama saçlarınıza aynı zamanda mükemmel bir yumuşaklık veriyor. Az daha unutuyordum! Müthiş ama müthiş bir parlaklık kazandırıyor.

Brezilya Fönü Uygulaması Ne kadar Sürüyor?

2 ila 3 saat süren bir işlemdir.

Brezilya Fönü Ne Kadar Kalıcı?

Dalgalı saçlar için: eğer doğru kullanmazsanız 3-4 ay da etkisini söndürebilirsiniz bile. Doğru kullanımda 6 aya kadar süren bir etki ile kullanmaya devam edersiniz.

Brezilya Fönü Saça Zarar Verir Mi?

Bu konu aslında çok tartışılıyor. Bizim görüşümüz sürekli saçlara fön, 200 derecelik düzleştiricilere maruz bırakmak kadar zarar vermiyor. Aksine, saçlarımız da zaten bulunan ve güç veren keratin vardır. Brezilya fönü ise saçlarınıza keratin yüklemesi yapmaktır bu nedenle saçlarınıza mükemmel bir bakım yapacaktır. Eğer saçlarınıza zaten çok sık fön çektirip düzleştiriyorsanız bu sizin için çok kurtarıcı bir yöntem olacaktır, saçlarınızı dinlendirmiş olacaksınız.

Brezilya Fönü Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Saç botoksu en az 6 ayda bir, brezilya fönü ise en az yılda bir kere yapılması uygun olacaktır. Çok fazla botoks ve keratin yüklemesi yapmak saçlarınızı inceltebilir. Sağlığınıza zarar verebilir.

Etkisi Geçince Ne Olacak?

Brezilya fönüyle saçlarınıza vermiş olduğu o muhteşem düzlük ve ipeksi yumuşaklık bir süre sonra kaybolacak. Maalesef ki düzlüğü geçmeye başladıktan sonra yumuşaklık, parlaklık hepsi yok oluyor. Rüyadan uyanıyorsunuz. Saçlarınız incelmiş, sertleşmiş olabilir.

Kimler Yaptırmalı?

Saçlarınızın dalgasından kıvırcıklığından memnunsanız yaptırmanıza gerek yok. Elektriklenme, kabarıklık, şekillendirme de zorluk çekiyor ve sürekli saçlarınıza ısıtıcılarla şekil veren biriyseniz düşünebilirsiniz. Brezilya fönü, yalnızca saçlarda düzleştirici etki sağlamak için değil aynı zamanda yıpranmış saçlara bakım sağlayabilmek için saçları tekrar sağlığına kavuşturmak içinde tercih edilen bir işlem.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınız arındırıcı keratinli bir şampuan ile yıkanır. Bu işlem, saçların keratini daha iyi hapsetmesi için her saç telinde pullar vardır o pulları açmak için yapılır ki daha iyi yesin ürünü. Daha sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu ile aldıktan sonra ılık bir fönle saçlar kurutulur. Saçlara keratin ince tutamlar halinde dikkatle sürülür. Eğer fazla veya eksik sürülürse işlem başarısız olur bir etki göremezsiniz. Daha sonra ince bir tarakla saçlara dağıtılır. Her ürünün kendi bekleme süresi vardır eğer güneşte bekleme imkanınız varsa bu daha iyi olacaktır saçlarınızdaki keratin kuruyana kadar bekletilir. Ürünlere göre değişen ortalama süre 20-40 dakika arasıdır. Daha sonra saçlar yine ılık bir fönle tamamen kurutulur. Çok ince tutamlar alarak saçlara fön çekilir. Her tutam 8-9 kez föne tutulmalıdır. Yarına kadar bu şekilde durulur ve 230 derecelik bir düzleştiriciyle yine ince tutamlar alarak bu sefer 5-6 kez düzleştirilmeli. Saç yıkanır ve kurtulur. Dikkat etmeniz gereken bir kaç şey var…

Isıyla şekillendirmenin saç bakımında sık sık gerçekleşmemesi gerektiğini yineliyoruz. Saçınıza ne kadar ısı hasarı verdiğini size tekrar hatırlatmak isteriz. Ama bazen, saçınızı koruyarak şekillendirmek elbette fena değil. Bu noktada
düzleştirici. Ayrıca, saçlarını 72 saat boyunca düz tutan saç spreyleri de hizmetinizdedir! Okul saç stilleri, Brezilyalı saç stilleri yerine, farklı saç stillerini düşünebilirsiniz.

* Önce saçınızı keratin şampuanı ile yıkayın.
* Saçınızı 5-10 dakika havluda bırakın, ardından ılık fön kullanmadan kurutun.
* Saçınızı 4’e bölün.
* Saçınızın cinsine ve uzunluğuna göre, 80 ml saç keratini aşmayın, saçınıza yüzünüze dokunmayın.
* Uygulanan kısmı keratin tarağı ile tarayın.
* Uygulama bittikten sonra tüm saçlarınızı bant yardımı ile toplayın ve 20 dakika bu şekilde bekleyin.
* Saçınızı tamamen kurutun, çok sıcak değil.
* Saçınız kalın tel ise, düzleştiricinin seviyesini 230’a düzeltin ve ince tel ise, onu 205 dereceye getirin ve küçük tutamlarla düzeltin.
* Her tutamdan 8 veya 9 kez geçmelisiniz.
* Ertesi gün tekrar saçınızı düzeltin.
* 3. Saçınızı günden sonra tekrar yıkayabilirsiniz.
* Sonra keratin içeren bakım yağlarını tekrar kullanabilirsiniz.

Brezilya fönü saç dökülmesi, saç bakımı ile onarımı kadar kolay değildir. Brezilyalı saçtan sonra keratin tedavisi yapmanızı tavsiye ederiz. Keratin Brezilyalı sarı saçlı, saçı pürüzsüzleştirerek daha sağlıklı görünmesini sağlar.

230 derece ısıda düzleştirici, fön makinesi, kimyasal madde, burnunuza kötü kokular geliyor. Ama korkmayın, saçınızı korumak için keratin kullanıyorsunuz. Saçlarınız çok hasar gördü ve yıprandıysa saça keratin yüklemesi yapmak saçları yeniden canlandırır. Çok sıklıkta saçlarınızı ısılı işlemlerle şekil veriyorsanız bu saçlarınıza çok zarar verir. Brezilya fönü bu noktada saçlarınıza iyilik edecek, sizi saç şekillendirmenin zamanından tasarruf ettirecek ve saçlarınıza her düzleştirme de zarar vermenizi etkisi geçerli olduğu süre boyunca önleyecektir.

 


Whatsapp Destek

Ebru BAYTÜRK DİNÇ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?