KALICI OJE
Çalışma Saatleri: 09.00 -19.00 Pazar Tatil

KALICI OJE

Kalıcı Oje (Shellac) Uygulaması

Kalıcı Oje, diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir işlemdir. Çalışan ve tatile giden kadınların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Yeni evlenen kadınlar da, balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler.

Kalıcı ojenin uygulanması, diğer ojelerden daha farklıdır. Bu uygulama yapılırken özel bir cihaz ve özel ürünler kullanılır. Bu yüzden uygulama süresi daha uzundur.

Normal Ojeden Farkı

Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın her aşamasındada UV ışığıyla tırnakların kurutulmasıdır.

Tırnakta ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise; yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.

Kalıcı Oje Çıkartma

Kalıcı oje çıkarma için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Üstüne solüsyon dökülen bant tırnağa sarılır ve parmakta en az 10-15 dakika bekletilir.

Daha sonra çıkarıldığı zaman, oje neredeyse tamamen kalkmış olur ve kalan küçük parçacıklar da ardından kazınarak çıkartılabilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için bu işlemlerin uygulamayı yaptırdığınız yerde çözmenizi öneririz.

Oje sürülen kişinin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır;

Eller sıcak suda çok kaldığı zaman, ojenin bozulma ihtimali olabilir. Bazı kadınlar tırnaklarıyla oynamayı severler, ojeyi çıkarmaya çalışırlar. Bunlardan kaçınılmalıdır.

Ufacık bir yerden hava alması ojenin tamamının bozulması için yeterlidir. Bu nedenle tırnaklarla oynamaması gerekir.

Tırnak uzasa dahi törpülenmemelidir. Törpü yapılan bir tırnak, ucundan hava alacağı için üstünde oje kalmayacaktır. Bu yüzden ellerimize dikkat etmemiz gereklidir.


Whatsapp Destek

Ebru BAYTÜRK DİNÇ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?