MEDİKAL CİLT BAKIMI
Çalışma Saatleri: 09.00 -19.00 Pazar Tatil

MEDİKAL CİLT BAKIMI

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal Cilt Bakımı; cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj kalıntıları gibi cildi solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesini artırmaya, cildin üst katmanının (epidermisin) daha canlı daha sağlıklı görünmesini sağlamaya yönelik adımlardan oluşur. 

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj kalıntıları gibi yan etkenlerden arındırılarak peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Sonrasında dermokozmetik ürünler ile cilt ölü hücrelerden arındırılır. Jetpeel ile cildin alt katmanına kadar inen süpersonik akımlarla gözenek temizliği sağlanır. Ardından buhar terapi ile cildin gözenekleri açılır ve cilt yumuşatılır. Derindeki siyah nokta ve yağ butonları uzmanlarımızın temizleme işlemi uygulaması sonrasında ciltten uzaklaştırılır. Temizlenmiş cilt dezenfekte edilir. Cildin ihtiyacı dahilinde ultrasound ile kolajen doku uyarılır. Cilt sorununa yönelik serum ve oksijen terapi ile cilt altı beslenir. Açık gözenekler aracılığıyla vitamin desteğine doyan cildin sıkılaşması için cilt tipine uygun maskeler kullanılır. Cilt tipine göre uygulanacak nemlendiriciler, cilt masajı ile cilde iyice yedirilir. Son adım olarak ise güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi tamamlanır. Tüm bu süreç esnasında cildinizin ek bir bakıma ihtiyaç duyması durumunda uzmanlarımız gerekli bakımı cildinize uygular. 

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Cildi derinlemesine temizlenmesini, beslenmesini ve yenilenmesini sağlar.
  • Cildin kan dolaşımı hızlandığı için kolajen tetiklenir ve cilt sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur.
  • Cilt esneklik kazanarak dengeli bir parlak bir görünüme kavuşur.
  • Düzenli yapılması durumunda cildi uzun süreli olarak kirlerden, siyah noktalardan ve sebumlardan arındırır. Yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan çizgileri ve sarkmaları engeller. 
  • Cildin yağ ve nem dengesinin düzenler.
  • Kalıtsal olarak ciltte meydana gelen bozuklukları düzeltir.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?  

Medikal cilt bakımı sonrasında ortaya çıkan taze ve yeni cildin dış etkenlere hazır olmaması nedeniyle işlem sonrasında birkaç gün cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması adına güneş koruyucu kullanılmasını öneririz. Buna ek olarak kimyasal ürünlerle temastan kaçınılmasını, uygulama sonrasındaki 3 saat boyunca cilde su değdirilmemesini ve sigara içilmemesini öneririz. İşlem yapılan gün boyunca cilde kozmetik herhangi bir ürün sürülmemesini de dikkat edilmesi gereken bir husus olarak görmekteyiz.


Whatsapp Destek

Ebru BAYTÜRK DİNÇ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?