OZON SAUNA
Çalışma Saatleri: 09.00 -19.00 Pazar Tatil

OZON SAUNA

OZON SAUNA

Aktif oksijen molekülü olan Ozon Gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere “Ozon Terapi” denir.

Ozon tedavisi birçok patolojik durumu iyileştirmede yardımcıdır. Ozon terapi, doku ve hücrelere ihtiyacı olan oksijeni en etkili şekilde sağlaması hedeflenen tedavidir.

OZON’UN SEANS SÜRESİ VE ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ozon alındığında içinde en az 30 dk en fazla 45 dk kalınmalıdır.600 ile 800 kalori yaktırtmaktadır.Vücutta yarattığı oksijenasyona ek olarak, dezenfektan özelliği sayesinde, bakteri ve mantarları yok edebilir. Bağışıklık sistemini son derece etkili bir şekilde harekete geçirmesi amaçlanır, hücre metabolizmasını arttırarak enerji ve canlılık sağlaması beklenir, kan dolaşımını arttırabilir, yeni damar oluşumunu tetikleyebilir, kandaki lipitleri ve şekeri azaltabilir, alyuvarların flexibilitesini ve oksijen taşıma kapasitesini yükseltebilir, en ince damarlardan bile kolayca geçerek hücrelere kadar ulaşmasını sağlayabilir.

Ozon Sauna Nedir?

Sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Ozan sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor. Ozonlu buhar sauna ile vücudunuz bir seansta 200 ila 450 arasında kalori harcar. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlayarak kilo vermeye yardımcı bir sistemdir.

Ozon saunaya Kimler Giremez?

Ozonun uygulanmasının yasak olduğu hastalıklar son derecede sınırlıdır. Alyuvarlarda bir enzim eksikliği ile birlikte seyreden Favizm olarak adlandırılan hastalıkta, ileri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı rahatsızlığı (kanama pıhtılaşma hastalıkları ) olan hastalara uygulama yapılmaz.

Bu bakımdan uygulama öncesi bazı laboratuar analizleri yapılarak durum denetlenmelidir. Ayrıca tiroid bezinin aşırı derecede çalışarak normalden çok fazla hormon salgılaması durumunda, aşırı alkol alımında ozon önerilmez.

Kronik ve tekrarlayıcı pankreatitler, Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve kanamanın aktif olarak devam ettiği bazı hastalıklar ozon tedavisinin yapılmasını engelleyen hastalıklardır.

Ozon Saunanın Faydaları Nelerdir?

 

 • Detoks etkisi
 • Dolaşımı hızlandırır
 • Böbrek fonksiyonlarını düzenler
 • Vücut direncini arttırır
 • Hormon sistemlerini aktive eder
 • Yorgunluğu giderir; zindelik verir
 • Ağrı giderici etkisi vardır
 • Mikroplardan arındırır
 • Hücre yenileyerek gençleştirme
 • Selülit giderir ve oluşumunu engeller
 • Stresi azaltır.

Ozon Saunanın Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Kişiye göre belirlenmekle birlikte Ozon Sauna uygulama seansı en az 30 en fazla ise 40 dakika sürmektedir.


Whatsapp Destek

Ebru BAYTÜRK DİNÇ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?