SPA MANİKÜR-PEDİKÜR
Çalışma Saatleri: 09.00 -19.00 Pazar Tatil

SPA MANİKÜR-PEDİKÜR

SPA PEDİKÜR

Kullanılan malzemeler şunlardır:

  1. Dezenfektan tabletler
  2. Topuk törpüsü
  3. Et kesme pensi
  4. Tırnak kesme pensi
  5. Manikür pedikür kironu
  6. Tırnak törpüsü
  7. Peeling
  8. Masaj yağları

Spa pedikür spa koltuklarında, jakuzili ve masajlı mini havuzlarda yapılır.

İşleme başlanmadan önce mini havuza dezenfektan tablet atılır, böylece bakterilerden arınmış suda işlem yapılabilir.

Havuzda masaja alınan ayaklar işlem bitince çıkarılır ve kurulanır.

Kişiye özel kullanılan tırnak kesme pensi ile tırnaklar kesilir.

Tırnak etleri itilir ve temizlenir.

Ayaklar topuk törpüsü ile ölü derilerden arındırılır.

Daha sonra peeling ve maskeleme yapılır.

Masaj yağları ile 15-20 dakika kadar masaj yapılır.

Masaj yağı olarak tercihen jojoba yağı kullanılır ancak diğer yağlar ile de masaj yapılabilir.

Buhara tutulmuş havlu ile bacaklar sarılır.

Sıcak havlunun sarılma nedeni nemi hapsetmektir.

Tüm bu işlemlerden sonra spa pedikür tamamlanmış olur.

Spa pedikür sırasında batık ve nasırlar için de uygulamalar yapılır.

Spa pedikür sonunda ayak yorgunluğu gitmiş ve kişi rahatlamış olur.

15 günde bir veya ayda bir uygulama yapılabilir.

Eğer batık ya da nasır sorunu sebebiyle yaptırılıyor ise haftada bir yaptırmak önerilir.

Herkesin yaptırabildiği spa pedikürü sık sık yaptırmanın hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Şeker hastalarına da spa pedikür önerilmektedir.

Spa pedikürün klasik pedikürden farkı; spa koltuğunda ve jakuzili, masajlı havuzda yapılmasıdır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta topuk törpüsü, et ve tırnak kesme pensi, manikür pedikür kironu, tırnak törpüsü gibi malzemelerin kişiye özel olması veya iyi şekilde dezenfekte edilmiş olmasıdır.

Özellikle şeker hastalarında kişiye özel malzemeler kullanılması önemlidir.

MANİKÜR

Spa manikür, doğal kozmetiklerin ve esansiyel yağların kullanılmasını içeren ellerin ve tırnakların bakımı için karmaşık bir yöntemdir. Aslında, ellerin cildini yumuşatıp nemlendiren, faydalı maddelerle dolduran bir masaj veya komple el bakım sistemi olan bir aromaterapi prosedürüdür.

Kapsamlı gevşeme bakım uzmanı sırasında el yorgunluğunu giderir ve cildi gerekli maddelerle zenginleştirerek onlara bakımlı bir görünüm kazandırır. Bugün, spa manikür şifa olarak bilinir hale geldi. Aceleye ihtiyaç duymaz, cilde zarar vermez, tahriş etmez. Bu bakımın ayırt edici bir özelliği de süredir: boyama ve tasarımı ile olağan tasarım için salon ziyaret edilenden daha fazla zaman alır.

Tırnak hazırlama

Karmaşık bakımın başlangıcı, ellerinizi yıkamak ve eski kaplamayı kaldırmak (eğer varsa) olacaktır. Bundan sonra, ana cildi kesinlikle dezenfekte edecektir ve tırnak plakalarının kendileri antiseptik olacaktır. Bununla birlikte, cilde ve özellikle çivilere çok fazla para dökmeyecektir, çünkü herhangi bir antiseptik bileşiminde nemlendirici bileşenler vardır ve bunlar genellikle spa manikür sırasında kullanılan dekoratif cilaya yapışmayı zayıflatabilir.

Şekillendirme

Ellerin işlenmesinden sonra, ana, çivilere müşterinin isteğine ve tırnak yatağının bireysel özelliklerine dayanarak özdeş bir şekil ve uzunluk kazandırır. Örneğin, deneyimli bir uzman her zaman, çivi deliğinin bir ayna görüntüsü olan, şekli dengeleyecek ve görsel yerçekimi çivilerini rahatlatacak olan yeniden biçimlendirilmiş bir kenar şeklini sunacaktır. Ayrıca, usta müşteriye moda biçimlerden birini tavsiye edebilir ve bugün 7 mm'den fazla büyüyen kenarın olmadığı en uygun uzunluğu seçebilir. Uzman, kenarları küçük bir tırnak törpüsü ile düzeltmeyi unutmayan, farklı bir aşındırıcı içeren dosyalar kullanır.

Kütikül yumuşatma

Şekillendirmeden sonra manikür kaldırmak için devam edin. Aşırı büyümüş cildi gidermek için tırnak çevresindeki cilde özel bir jel uygulanır. Bu ilaç, ekspres manikürde sıklıkla kullanıldığı için cildi anında yumuşatma kabiliyeti ile karakterize edilir. Bu araç cildi hızla yumuşatır ve ağrısız sökmeye hazırlar. Genellikle kabinde laktik veya meyve asidi ilacı kullanarak.

Ovma

Jeli uyguladıktan sonra, eller deniz tuzu ve uçucu yağların eklenmesiyle suda buharlaştırılır. 35 dereceden düşük olmayan ılık su kullanın. 4-5 dakika sonra, ellerini silerler ve turuncu bir çubuk kullanarak fırçalamaya başlarlar. Kütikül kaldırılır, ölü deri her tırnakta çıkarılır. Özellikle “terry” yerler makasla ayarlanmaktadır.

Peeling

Bundan sonra, görevi cildin ölü cilt hücrelerini uzaklaştırmak olan cilde bir ovma uygulanır. Hafif bir el masajı yaparken hassas hareketlerle ovulur. Genellikle bu prosedür, bileşim tamamen emilene kadar gerçekleştirilir, cilt gençleşmesinin maksimum görsel etkisine izin veren budur. Hücreleri temizlemenin yanı sıra masaj, kan dolaşımını iyileştirir.

Dekoratif kaplama

Bakımın son aşaması, tırnaklara şeffaf veya düz bir ton uygulanmasıdır. Bu adım, tırnaklarınıza daha sağlıklı bir görünüm vermenizi sağlar.

 


Whatsapp Destek

Ebru BAYTÜRK DİNÇ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?